National team

Artem Abramov
Artem Abramov
Heavy Truck Maintenance
Pavel Agapov
Pavel Agapov
Bakery
Sergey Alekseev
Sergey Alekseev
Bricklaying
German Afanasyev
German Afanasyev
Cooking
Vadim Akhmetov
Vadim Akhmetov
Industry 4.0
Diana Bagautdinova
Diana Bagautdinova
Welding
Roman Badrutdinov
Roman Badrutdinov
Plumbing and Heating
Mikhail Barkov
Mikhail Barkov
Industrial Mechanics
Anastasiya Vashurina
Anastasiya Vashurina
Floristry
Ivan Goncharov
Ivan Goncharov
Web Development
Evgeniya Denisova
Evgeniya Denisova
Chemical Laboratory Technology
Vladislav Dyubanov
Vladislav Dyubanov
Mobile Robotics
Vladislav Evdokimov
Vladislav Evdokimov
Industry 4.0
Aleksandr Zaytsev
Aleksandr Zaytsev
Industrial Control
Bogdan Ivakin
Bogdan Ivakin
IT Network System Administration
Aleksandr Inozemtsev
Aleksandr Inozemtsev
Automobile Technology
Aleksandr Ipatov
Aleksandr Ipatov
Electronics
Anna Ishutinova
Anna Ishutinova
Entrepreneurship
Anzhela Kalanova
Anzhela Kalanova
Fashion Technology
Panteley Kalugin
Panteley Kalugin
Joinery
Evgeniya Kamratova
Evgeniya Kamratova
Entrepreneurship
Andrey Kashev
Andrey Kashev
Metal Roofing
Timur Kayumov
Timur Kayumov
Retail Sales
Nikita Komarov
Nikita Komarov
Concrete Construction Work
Maksim Kravchenko
Maksim Kravchenko
Mechatronics
Ivan Kucherenko
Ivan Kucherenko
Robot Systems Integration
Igor Leshukov
Igor Leshukov
Heavy Vehicle Maintenance
Anna Lunina
Anna Lunina
Glass Construction Tehnology
Aleksandr Mikheev
Aleksandr Mikheev
Concrete Construction Work
Artem Mulyar
Artem Mulyar
CNC Milling
Denis Nasretdinov
Denis Nasretdinov
Cabinetmaking
Mariya Nezhdanova
Mariya Nezhdanova
Hairdressing
Aleksey Novikov
Aleksey Novikov
Plastering and DryWall Systems
Nikita Permyakov
Nikita Permyakov
Mechatronics
Elizaveta Petrishcheva
Elizaveta Petrishcheva
Fashion Technology
Vitaliy Podkolzin
Vitaliy Podkolzin
Floor Laying
Anton Polikasov
Anton Polikasov
IT Network System Administration
Danil Polozov
Danil Polozov
CNC Turning
Aleksandra Pushkareva
Aleksandra Pushkareva
Beauty Therapy
Tikhon Reztsov
Tikhon Reztsov
Graphic Design
Roman Rogachev
Roman Rogachev
Robot Systems Integration
Sagdiana Rustamova
Sagdiana Rustamova
Hotel Receptioning
Vladimir Savchenko
Vladimir Savchenko
Pharmacy Technician
Ekaterina Sadykova
Ekaterina Sadykova
Health and Social Care
Veronika Salatova
Veronika Salatova
Visual Merchandising/ Window Dressing
Anastasiya Satina
Anastasiya Satina
Painting and Decorating
Roman Sakharov
Roman Sakharov
Landscape Gardening
Eldar Seydametov
Eldar Seydametov
Mobile Robotics
Aleksandr Sidorov
Aleksandr Sidorov
Refigeration and Air Conditioning
Egor Sobolev
Egor Sobolev
Mechanical Engineering CAD
Olga Teplova
Olga Teplova
Butchery
Stepan Turivnoy
Stepan Turivnoy
Restaurant Service
Eldar Khaliulin
Eldar Khaliulin
Electrical Installations
Ilnur Shaykhislamov
Ilnur Shaykhislamov
Architectural Stonemasonry
Kirill Shestimerov
Kirill Shestimerov
Landscape Gardening
Gleb Shmonin
Gleb Shmonin
Freight Forwarding
Ruslan Yarullin
Ruslan Yarullin
Wall and Floor Tiling

Delegates

Alina Doskanova
Alina Doskanova
Technical Delegate
Aleksey Tymchikov
Aleksey Tymchikov
Technical Delegate Assistant
Sergei Shabelnikov
Sergei Shabelnikov
Member support officer

Team leaders

Natalya Baranova
Natalya Baranova
Madlen Baturina
Madlen Baturina
Laura Tkhagapsova
Laura Tkhagapsova
Aleksandr Yakovets
Aleksandr Yakovets